Nízkosacharidová dieta – lepší úbytek tuku na základě jednoduchosti - Tipy ke zdraví - Články o zdraví a recepty

Tipy ke zdraví

Nízkosacharidová dieta – lepší úbytek tuku na základě jednoduchosti

24. února 2012, 00.29 | Lze se zbavit 9 kg tuku za 30 dnů?
Lze!

Existuje však 5 pravidel, které je třeba dodržet !


1.    Vyhýbejte se bílým sacharidům nebo čemukoliv, co je obsahuje
2.    Jezte stále dokola stejných pár jídel
3.    Nepijte kalorie
4.    Nejezte ovoce
5.    Jeden den v týdnu si dejte pohov a nacpěte se


K jednotlivým pravidlům


1.    Veškerý chléb, bílá rýže (včetně hnědé, která je stejně dobarvena), obiloviny, brambory, těstoviny, tortilly a obalované smažené pokrmy. Proč je lépe se jim vyhnout? Při bělení se používá mimo jiné kysličník chloričitý, který vytváří v kombinaci se zbytkovým proteinem ve většině těchto potravin alloxan. A vědci používají alloxan k vyvolání diabetu u laboratorních krys – špatná zpráva pro všechny milovníky „bílých sacharidů“ nebo jídla jimi obohacených. Pokud nechcete být tlustší a nemocní, nejezte je!


2.    Nejlepší výsledky těch, kteří dosáhli úbytku tuku nebo svalového nárůstu dosáhli ti, kteří jedli stále dokola několik málo jídel. Nic složitého! V průměrném supermarketu se najde tisíce výrobků, ale opravdu ztloustnout může člověk jen po několika málo z nich. Kombinovat se má ze tří skupin potravin. Proteiny – luštěniny – zelenina.  Po jedné položce z každé skupiny.


3.    Pít je nejlepší velké množství vody a neslazených čajů, s rozumem kávu, vyhneme se mléku, i sojovému. Nápoje s aspartamem stimulují nárůst hmotnosti. Sklenka červeného vína však neuškodí, na rozdíl od bílých vín a piva.


4.    Člověk nepotřebuje jíst každý den ovoce, jedinou výjimkou je avokádo, ale jíme je umírněně. Cukry z ovoce stimulují ukládání tuku.


5.    Doporučuje se jeden den, nejlépe sobota, vyhlásit za den nedodržování diety a tak v rámci úletu se může jíst zmrzlina, sladké tyčinky nebo podobné věci. Člověk si musí užít neřestí, ale stejně to dlouho nevydrží, pokud jinak dodržuje režim, brzy se přejí a celý týden zase sladkosti nechce ani vidět a to je dobře. Ovšem paradoxní je, že dramatický nárůst příjmu kalorií tímto způsobem jednou týdně zvyšuje úbytek tuku, protože zajistí, aby váš metabolický výdej zůstal nadále na omezování příjmu kalorií. To je dobrá zpráva! Ovšem funguje jen při dodržování shora uvedených zásad a ještě jedné. Víte jaké?


Nedělejme si život zbytečně komplikovaným a těžkopádným, nechtějme být sami těžkopádní s nadbytečnými kily zato s nízkým sebevědomím. Nic není tak složité, jak na začátku vypadá.


Albert Einstein řekl: „Ven ze změti, objevte jednoduchost.“


Objevte v sobě krásného člověka, kterým chcete být, a život pak bude vypadat úplně jinak.


O důležitosti dělení stravy více na stránkách knihy „Čtyřhodinové tělo“


Další literatura


Sestavte si pokrmy dělené stravy

 

 

 

Líbil se Vám tento článek? Pošlete tento článek známému nebo nás podpořte odkazem na Vašich stránkách nebo blogu.

Jak zůstanete informováni o zajímavých článcích?

Máte zájem dostávat nejnovější příspěvky přímo do vaší e-mailové schránky? Stačí vyplni Vaši e-mailovou adresu do následujícíh formuláře.

 

Přihlásit se k odběru

Do pravého pole opište 5 znaků z obrázku.

Kód pro ověření