Zásaditá koupel – nejen stravou k lepšímu zdraví - Tipy ke zdraví - Články o zdraví a recepty

Tipy ke zdraví

Zásaditá koupel – nejen stravou k lepšímu zdraví

4. května 2011, 20.58 | Pro potřebné odkyselení organismu se nejde jen cestou stravování, jak by se zdálo, ale způsobů je více. Jídlo je jistě to hlavní, ale také správné dýchání, pohyb, klid a schopnost uvolnění nebo třeba koupel.

Již dříve se k péči o tělo používal bikarbonát sodný (jedlá soda), mléko nebo zásadité mýdlo. Bikarbonát sodný je ještě dnes osvědčenou přísadou do koupele. Kůže má velkou schopnost vstřebávat zásady. Kleopatra dobře věděla, proč se koupat v mléce. Mléko je nejen zásadotvorné, ale působí i blahodárně na kůži.


Dejte 100 g jedlé sody do 27°C teplé vody a koupejte se 30 až 40 minut. Důležité je každých deset minut důkladně masírovat tělo vhodnou žínkou nebo kartáčem. Ve vaně můžeme být samozřejmě déle, protože čím déle, tím pro nás lépe. Voda vytváří na naší kůži perličky, dobře reaguje se zásadami a navíc je kůže potom velmi jemná, vláčná a lesklá. Touha každé ženy, mít pěknou kůži.
Ale co je na povrchu, je jen na povrchu, důležité je to jádro a to by mělo být zdravé především, takže si kromě koupelí dopřejte i kvalitní stravu a tekutiny, najděte si čas na odpočinek a relaxaci, jen pro sebe.


Zajímavostí je, že mnoho léčitelů doporučuje koupel z řepy cukrovky. V Maďarsku je tento zásaditě působící sirup pro svůj vysoký obsah elektrolytů jako přísada do koupele velmi známý a oblíbený. Pro koupel celého těla stačí přidat do koupele 4 lžíce sirupu.

 

 

Přečíst další příspěvek

 

 

 

Líbil se Vám tento článek? Pošlete tento článek známému nebo nás podpořte odkazem na Vašich stránkách nebo blogu.

Jak zůstanete informováni o zajímavých článcích?

Máte zájem dostávat nejnovější příspěvky přímo do vaší e-mailové schránky? Stačí vyplni Vaši e-mailovou adresu do následujícíh formuláře.

 

Přihlásit se k odběru

Do pravého pole opište 5 znaků z obrázku.

Kód pro ověření